Péče o šperky a bižuterii

Péče o zlaté, stříbrné šperky, rhodiované šperky, šperky z chirurgické oceli atd.

Nový šperk je krásný, třpytivý, bez škrábanců a deformací. Aby byl takový i po měsících a letech nošení, vyžaduje péči. Je to jednoduché, stačí dodržovat několik základních rad.

  • K čištění šperků používejte prostředky k tomu určené. Existuje velký výběr speciálních hadříků, roztoků nebo krémů vyrobených právě na čištění šperků.
  • Při domácích prací, při sportování, sprchování a na noc šperky odkládejte.
  • Chraňte je před nárazy, kontaktem s tvrdými předměty, chemickými látkami, kosmetikou a agresivními čisticími prostředky.
  • Platí zásada: Nejprve použít parfém a až pak si dát šperk. Lak na vlasy, parfémy či lidský pot jsou pro šperky nepřátelské.
  • Nenoste šperky v prašném prostředí, při výkonu těžkých prací nebo v prostředí s agresivními výpary.
  • Šperky nepatří ani na plovárnu, do bazénu s termální a minerální vodou či do moře.
  • Vyhněte se vodě, pokud jsou kameny na vašich špercích lepené.


Péče o pozlacené, postříbřené šperky, šperky osázené zirkony či Swarovského krystalem apod.

Mnohé stříbrné šperky či šperky ze slitiny kovů mají i ochranný povrch vytvořen z jiných drahých kovů (např. zlato, rhodium, ruthenium), které zajistí vyšší odolnost a trvanlivost lesku.
Pozlacené šperky nebo jiné šperky, které mají povrch upraven drahým kovem, mají vlastnosti šperku z drahého kovu, dokud nedojde k narušení povrchu.
Aby Vám pozlacený šperk vydržel co nejdéle a povrch zůstal nepoškozen, je třeba jej chránit:

  • Pro zachování krásného vzhledu pozlacený šperk odložte před koupáním, sprchováním, umývání nádobí nebo podobných činnostech, při kterých by šperk přicházel do styku s vodou, protože se může manuálně poškodit
  • Chraňte před tvrdými předměty, nezapomeňte, že je to jemná a křehká věc a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít
  • Změna vzhledu nebo i narušení povrchu jednotlivých součástí může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob užívajících léky
  • Také spánek, sportování nebo fyzická námaha mohou způsobit mechanické poškození

Záruční a pozáruční servis:

Jako spolehlivý prodejce poskytujeme pro naše zákazníky i záruční a pozáruční servis, který spočívá v opravě drobných poškození, které se mohou vyskytnout při běžném nošení.
Například se může stát, že vám vypadne krystal. V takovém případě nám stačí zaslat fotku a nadiktovat jeden váš identifikační údaj (například: jméno, číslo FA či objednávky, atd.), podle kterého vás vyhledáme a identifikujeme zboží. Vypadnuté krystaly pošleme poštou. Zákazník hradí pouze poštovné, které činí 30,- Kč.
V případě dotazů nás prosím kontaktujte e-mailem na info@vysperkujse.cz .


Péče o bižuterii

Bižuterie je určena pro příležitostné nošení. Nemá stejné vlastnosti jako šperk ze zlata či stříbra. Její nespornou výhodou je hlavně cena. Na druhé straně má však kratší životnost. Aby vám bižuterie vydržela co nejdéle, je třeba ji chránit:

  • Chraňte bižuterii před tvrdými předměty, nezapomeňte, že je to křehká věc a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít.
  • Koupání, sprchování, umývání nádobí a podobné činnosti, při kterých šperk přichází do styku s vodou, mohou poškodit jednotlivé části, proto si bižuterii při těchto činnostech odložte bokem.
  • Spaní, sportování nebo fyzická námaha mohou bižuterii mechanicky, či povrchově poškodit.
  • Změna vzhledu nebo i narušení povrchu jednotlivých součástí může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob užívajících léky.
  • K narušení povrchu může dojít i působením chemických prostředků, parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií.
  • Proto je velmi důležité, abyste nejdříve použili různé parfémy, líčidla a laky na vlasy a až potom se zkrášlily šperky.
  • Na místech, kde je výskyt síry, hlavně v lázních a minerálních pramenech, bižuterii rovněž nenoste.
  • Výrobky je nutné uschovávat na čistém a suchém místě mimo dosah slunce a velkých teplotních změn. V opačném případě bižuterie ztratí svůj lesk a mohou se vytvořit skvrny na povrchu výrobku.
  • Nemíchejte si jednotlivé výrobky z bižuterie v jedné zásuvce, šperkovnici, v krabičce, sáčku, apod. Uschovejte si každý kousek, nebo každý pár bižuterie odděleně. Například si neukládejte všechny náušnice v jednom pouzdře, v krabičce, šperkovnici bez přepážek nebo sáčku. Jednotlivé výrobky si tedy uchovávejte v oddělených látkových nebo plastových sáčcích a to platí hlavně pro bižuterii se vsazenými kamínky a imitaci perel. Jednotlivé výrobky se mohou takto mechanicky poškodit.


Reklamace

Reklamace se vztahuje pouze na prokazatelné výrobní vady způsobené výrobcem.

Záruka se nevztahuje na:
a) poškození zapříčiněné nesprávným a nešetrným používáním
b) přirozené opotřebení

Důležité upozornění:

  • Pokud by došlo při nošení bižuterie k podráždění pokožky, nedoporučujeme výrobek dále nosit z důvodu možnosti alergické reakce. Toto však není chyba zboží, a proto ani výrobek nelze reklamovat.
  • Také u některých lidí, kteří mají "agresivní pot" je možné, že povrch bižuterie zoxiduje, což také není chyba výrobku a není možné jej reklamovat.


Pokud nastane poškození produktu v důsledku nedodržení výše uvedených zásad, není možné uplatňovat na takové zboží reklamace.

Zde najdete i rady na údržbu a péči podle jednotlivých komponentů šperku:

Zlato - je jemný kov a vyžaduje pravidelnou péči. Pokud nemáte tekoucí vodu příliš chlorovanou, běžně se dá čistit zlato ve vodě s přidáním jemného saponátu. Po vyčištění je třeba šperky důkladně opláchnout a vysušit. Zlaté šperky nikdy nenoste při koupání, či úklidu. Mýdlo sice zlato nepoškodí, ale zanechá na něm nehezký povlak a vaše zlaté šperky zmatní. Pozor na chlór! Zlato reaguje s chlorem, zejména při vyšších teplotách, nenoste tedy zlaté šperky na plovárny, na masáže, či do lázní, kde by zlato s chlórem mohlo přijít do kontaktu. Chlor může vaše šperky trvale poškodit a způsobit neodstranitelné změny barvy. Pozor na tvrdé materiály! Zlaté šperky jsou obvykle velmi jemné a křehké. Silný náraz šperku do tvrdého materiálu zanechá škrábance, či jinak nenapravitelně poškodí jejich vzhled. Na leštění používejte semišový hadřík. Semiš je jemný materiál, kterým rychle a snadno vrátíte lesk Vašim zlatým šperkům. Pozor na mastnotu! Pokud některý z Vašich šperků potřebujete odmastit, obvykle pomůže namočit ho na chvíli do alkoholu.

Stříbro - přirozenou vlastností stříbra je jeho oxidace neboli zčernání. Mnohé stříbrné šperky mají i ochranný povrch vytvořen z jiných kovů (např. zlato, rhodium, ruthenium), které zajistí vyšší odolnost a trvanlivost lesku. Abyste prodloužili lesk stříbrného šperku, používejte speciální hadřík na čištění stříbra.

Chirurgická ocel - tyto šperky nevyžadují skoro žádnou péči. Vyrábějí se z kvalitní nerezavějící chirurgické oceli. Ocelový šperk se dá jednoduše očistit v čisté vodě s mýdlem a důkladně opláchnout, vysušit. Opatrně postupujte při špercích se vsazenými nebo vlepenými kameny, abyste předešli jejich ztrátě.

Perly - perly vyžadují důkladnou péči. Jsou citlivé na vnější vlivy. Perly jsou přírodního původu a obsahují cca 2% vody, takže musí být vystaveny určitému množství vlhkosti, které jim poskytne právě lidské tělo. Perly ztrácejí lesk při styku s agresivními látkami, kyselým potem, abrazivními materiály. Před odložením je přetřete jemným hadříkem na čištění perel. Pokud je však chcete důkladně vyčistit, svěřte je do rukou odborníkům. Perly jsou citlivé na teplo, při zahřátí ztrácejí barvu a lesk. Náhrdelníky nebo náramky navlečené na hedvábné niti skladujte položené, aby se šňůrka nenatáhla působením hmotnosti perel. Perlám je třeba dopřát trochu vlhkosti i při skladování, takže je neukládejte do savých materiálů. Působením velmi suchého vzduchu mohou totiž i prasknout.

Diamanty a drahé kameny - diamant je nejtvrdší nerost (tvrdost 10), proto snadno poškrábe ostatní šperky. Pro diamanty je proto mimořádně důležité, aby byly uchovávány odděleně a samostatně v měkkém sáčku nebo krabičce. Diamanty chraňte před mastnotou. Nevystavujte je prudkým změnám teploty. Myslete na to, že kameny mohou působením světla vyblednout. Porézní kameny (jantar) nemají v oblibě vodu, nemáčejte je.

SWAROVSKI Elements – krystaly Swarovski mají tvrdost 7. Jedinečné SW krystaly jsou známé jako diamanty krystalového trhu. SW krystal je produkt vyráběný z přírodních minerálů a čistého křemičitého písku. Krystaly Swarovski bývají vlepované speciálním lepidlem, při nesprávném zacházení dochází k poškození lepidla a kamínek může odpadnout. Šperky se Swarovski Elements krystaly by určitě neměly přijít do kontaktu s chemikáliemi, některé ani s vodou. K čištění je nejvhodnější použít kvalitní hadřík pro čištění Swarovski šperků. Pokud jej však nemáte, tak na vyčištění můžete použít hadřík určený na čištění brýlí.

Cubic Zirconia
(krychlový oxid zirkoničitý) známý jako CZ krystal (Tvrdost: 8-9). Velmi oblíbený krystal. Dostupná cena, trvanlivost, blízký k vzhled diamantu. Tento materiál je tvrdý, bez vad, obvykle bezbarvý, ale může být i v různých barevných škálách. Opatrně postupujte při špercích se vsazenými nebo vlepenými CZ krystaly, abyste předešli jejich ztrátě.


Proč nakupovat u Nás:

  • Široký sortiment šperků, doplňků a módního zboží
  • Pravidelné akce až do výšky 90%
  • Unikátní zboží které jinde nenajdete
  • Odměny - Slevy a Dárečky pro registrované zákazníky
  • Garantujeme výměnu zboží, nebo vrácení peněz
  • Poštovné nad 1500 Kč ZDARMA!
  • Expresní doručení 1-2 dny u zboží skladem
  • Bezpečný nákup
  • Informace o Vaší zásilce e-mailem a sms
Více zde